De Spaanse zusters van de congregatie “SERVANTES DE MARIA”

Print Friendly, PDF & Email
Tijdens de tweede helft van de vorige eeuw verbleef er een kleine gemeenschap van een tiental Spaanse zusters in Sint-Kruis, in het oud landhuis, “het Groen Kasteeltje”, in de Altebijstraat niet ver van de Kruispoort. Ze waren in 1962 vanuit Knokke en Westkapelle overgekomen naar Brugge op vraag van de toenmalige Sint-Jozefkliniek aan de Komvest.
Deze zusters behoorden tot de congregatie van de “Dienstmaagden van Maria”, in 1851 gesticht door Moeder Soledad Torres, die in 1970 heilig werd verklaard door Paulus VI. Ze waren allen gediplomeerde verpleegsters die zich toelegden op het verzorgen van zieken tijdens de nachtdienst in de Sint-Jozefkliniek. Daarbij deden ze op aanvraag ook gratis waakdienst bij particulieren thuis. Na het nachtwerk stonden er iedere morgen om 7.30 uur een misviering en religieuze meditatie op het programma. In de namiddag gingen de zusters met dienst slapen om terug fit te zijn voor het komende nachtwerk. Deze unieke dienstverlenende religieuze gemeenschap straalde een groot charisma uit en genoot een grote waardering bij de Brugse bevolking.