OKRA Male nodigt uit voor 22 juni (musical 14-18), 18 juli (daguitstap) en 4 juli (kermis)

OKRA Male nodigt jullie uit op Zaterdag 22 juni 2024

  voor de musical 14 -18 in de studio 100 in Puurs 

 

Het concept:

’14-’18 was een Vlaamse musicalproductie van Studio 100 uit 2014 in regie van Frank Van Laecke. Ze ging in première op 20 april 2014.De spektakelvoorstelling werd vertolkt in de grote ruimtes van de Mechelse Nekkerhal op een speelvlak van 18.000 m², waar het publiek het schouwspel kon bekijken vanop een rijdende tribune. Het script is van Frank Van Laecke en Allard Blom, die ook de liedteksten schreef. De muziek werd gecomponeerd door Dirk Brossé. Daarmee bestond het creatief team uit dezelfde personen die ook Daens uitwerkten.

De voorbereiding van de musical nam drie jaar in beslag. Bij de voorstelling speelden bijna 150 acteurs en figuranten mee, naast enkele paarden. De dag van de première waren al 120.000 tickets verkocht voor de voorstellingen van de volgende maanden. In totaal gingen 335.000 bezoekers naar de musical kijken.

Op 22 mei 2023 werd aangekondigd dat Studio 100 de musical opnieuw op de planken zou gaan brengen vanaf juni 2024 in het Studio 100 Pop-Up theater in Puurs.

 

Het verhaal:

De voorstelling wordt geopend met een uitleg over het begin van de Eerste Wereldoorlog. Op 28 juni 1914 wordt de Aartshertog van Oostenrijk-Hongarije door een Servische Nationalist vermoord. Hierdoor verklaart Oostenrijk-Hongarije de oorlog aan Servië, beiden kanten gesteund door hun respectievelijke Geallieerden, Het Duitse Keizerrijk en Rusland. Als een sneeuwbal-effect verklaart Frankrijk de oorlog aan Duitsland en wordt België betrokken door een Duitse inval, in poging zo Frankrijk te kunnen flankeren. Zo verklaart ook Engeland en zijn kolonies de oorlog aan Duitsland en volgt ook jaren later de Verenigde Staten van Amerika. De oorlog heeft miljoenen doden en gewonden als gevolg. Ook blijft dit ons verhaal, omdat ook wij kinderen zijn van de Grote Oorlog (“Ouverture”).

1 november 1918, 11 uur. De wapenstilstand gaat officieel in en brengt de oorlog op een eind na 4 jaar van gevechten. De soldaten worden onder feestgedruis en met open armen ontvangen door hun vrienden, geliefden en familie.   

 

Cast:

 

Jelle Cleymans
Sandrine Van Handenhoven
Jonas Van Geel
Niels Destadbader
Remi De Smet
Peter Van de velde
Marc Peeters
Charlotte Timmers

 

Vertrek: om 10u00 op het Peellaertplein

Vertoning: om 13u00

Terug thuis; om +/- 17u00

Slechts 25 kaarten beschikbaar

Deelname in de onkosten: €90,00 p/p op rekening nr BE72 7310 5280 2116 met de naam van de deelnemers. 

Betaald is ingeschreven

 

———————————————————————–

OKRA Male nodigt uit: op donderdag 18 juli 2024   voor een bijzondere daguitstap. 

                    

Programma

Vertrek: 08:00 vanop het Peellaertplein

 

Voormiddag:

Hiervoor rijden we de grens over naar Frankrijk, het thuisland bij uitstek van de Fruits de mer. Onderweg naar Calais genieten we van een grote tas dampende koffie met een knapperige baguette met boter en confituur.

Na dit lekkere Franse ontbijt rijden we verder naar Calais om met onze gids een bezoek te brengen aan deze havenstad.

Calais heeft echter veel meer te bieden. Hierbij denken we bijvoorbeeld aan het prachtige stadhuis in Vlaamse renaissancestijl, met een klokkentoren die van kilometers ver in de zee te zien is en die fier is blijven staan hoewel een groot deel van de stad verwoest werd tijdens de tweede wereldoorlog.

Middag:

Tijdens de lunch genieten we van een chique plateau fruits de mer classique. Wat dit eetfestijn nog feestelijker maakt, is dat we ons voor 1 keer geen zorgen moeten maken over ons dieet, want fruits de mer zijn fijn voor de lijn.                

Namiddag:

Na onze heerlijke lunch krijgen we tijd om een beetje uit te buiken tijdens een adembenemende rondrit met zicht op Engeland en de witte rotsen terwijl we naar het charmante badplaatsje Wimereux rijden. Hier maken we met onze gids een wandeling over de prachtige zeeboulevard en langs de huizen in Engels-Normandische stijl uit de belle epoque, waarvan de elegante gevels gedecoreerd zijn met fresco’s.

Avond:

Na deze feestelijke dag rijden we met onze herinneringen aan deze mooie Franse streek huiswaarts.

Op de terugweg wordt er nog halt gehouden voor de innerlijke mens te versterken .

Daar wordt door Okra Male een koffietafel aangeboden

(waarde  15,00 €/pers.)

Laat het jullie smaken

 

Deze prachtige dag kan je meemaken door €85,00/pers over te schrijven op het rekening nr  BE72 7310 5180 2116 met vermelding Opaalkust en de naam van de deelnemers

 

Inbegrepen:

o   Reis met luxecar

o   Koffie met baguette met boter en confituur

o   Bezoek aan Calais

o   Lunch fruits de mer classique

o   Rondrit naar Wimereux met wandeling

o   Gidsbegeleiding

 

Betaald is ingeschreven. 

———————————————–

 

OKRA Male  nodigt uit:

op donderdag 4 juli 2024 om 12.00 uur

in de benedenzaal van ’t Couvent

 

Male kermis = Koud buffet bij Okra Male

 

Menu

Aperitief & hapje

Ruim assortiment koud buffet van vlees en vis

Waaier van verse groenten en fruit

Aardappelsalade en pasta

Diverse huisbereide sausjes

Een drankbonnetje

Het aperitief en bijhorend hapje plus het dessert wordt jullie aangeboden door Okra Male

 

Deuren pas open om 11.30 uur

 

Inschrijven t.e.m. 27juni 2024

Deelname: 25 euro/pers

Je kan rechtstreeks betalen op de Okra Male rek:

BE 72 7310 5180 2116 met als mededeling: koud buffet en de naam van de deelnemers